Atrakcje Rusinowa – plaża i kąpielisko

Mimo szerokiej dostępności zagranicznych kurortów w ciepłych krajach, wciąż większość Polaków, który lubią relaks nad morzem, decyduje się na wypoczynek nad Bałtykiem. Wpływa na to dostępność pięknych, piaszczystych i szerokich plaż, czystość powietrza, korzystny mikroklimat, znaczne walory krajobrazowe, związane z bliskością wyniosłych klifów i wydm, oraz bliskość ciekawej przyrody nadmorskiej. Niektórzy wolą spędzać urlop w dużych kurortach pełnych atrakcji, natomiast inni wybierają raczej niewielkie, zaciszne wioski, takie jak Rusinowo. Ta niewielka osada leży około kilometra w głąb lądu od morza. O ile wyruszając z centrum trzeba przemierzyć około 2 kilometry, aby znaleźć się nad wodą, o tyle najbliższe Bałtykowi uliczki wymagają przejścia tylko około 800 metrów.

Plaża w Rusinowie nie leży bezpośrednio w osadzie, więc żeby na nią dotrzeć, musimy przemierzyć pasmo lasu, które oddziela kąpielisko od reszty kurortu. Można również podjechać tam samochodem, gdyż nieopodal funkcjonuje parking. Tutejsza riwiera jest szeroka i piaszczysta, więc nie trzeba się martwić urażeniem stopy o przypadkowy kamyk. Kąpielisko wydaje się jeszcze rozleglejsze, niż w pobliskim Jarosławcu. Wielkim atutem rusinowskiej plaży okazuje się niezwykle czyste powietrze, ponieważ ten rejon leży daleko o miejscowości przemysłowych, a pas drzew dodatkowo pomaga w filtracji powietrza. Również woda morska charakteryzuje się wysokim stopniem czystości i można się w niej bez problemu kąpać. Letnicy wypoczywający na piasku mogą sobie rozłożyć w spokoju kocyk i korzystać z wody, piasku i słońca, znakomicie przy tym wypoczywając. W przeciwieństwie do sąsiednich kurortów, tutaj nie ma dzikich tłumów i typowego dla oblężonych kąpielisk zgiełku.

Wczasowicze mogą do woli cieszyć się przyjemnym mikroklimatem, oraz powietrzem bogatym w jod, sól, oraz olejki eteryczne z pobliskiego lasku sosnowego. To znakomite miejsce na wypoczynek z całą rodziną [sprawdź – wątek noclegów]. Osoby, które chcą spędzić urlop w Rusinowie, zachwyci specyficzny nadmorski klimat, orzeźwiający powietrzem, oraz ciszą i spokojem. Na tutejszej szerokiej, piaszczystej plaży, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża, można znakomicie wypocząć i poopalać się, korzystając przy tym ze skarbów natury. Warto przy tym pospacerować sobie wzdłuż wybrzeża, po jednej stronie mając Bałtyk, a po drugiej – las.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>