Atrakcje w Zwardoniu i okolicach

Zwardoń jest niewielką, choć piękną miejscowością górską, położoną w południowej części województwa śląskiego, przy samej granicy ze Słowacją. Znajdują się tu trzy przejścia graniczne, w tym jedno turystyczne, a bliskość Słowacji z pewnością ma swoje zalety. Miejscowość ta jest co roku w sezonach zimowym oraz letnim uczęszczana przez setki turystów, narciarzy i snowboardzistów, znajdują się tutaj szlaki turystyczne, stoki narciarsko-snowboardowe, liczne schroniska górskie oraz kilka niewielkich, jednak wartych odwiedzenia zabytków, a i baza noclegowa (informacje na ➟meteor-turystyka.pl/noclegi,zwardon,0.html) jest na przyzwoitym poziomie.

Główną atrakcją w sezonie zimowym bez wątpienia są wyciągi narciarskie, jak na przykład wyciąg narciarski "Bór", znajdujący się przy niewielkim stoku Skalanka czy największy "Duży Rachowiec" z przepustowością prawie siedmiuset osób na godzinę. Mimo sporego zainteresowania tą piękną miejscowością można tutaj solidnie wypocząć. Zwardoń z pewnością pustkami nie świeci, jednak nie przewijają się tu wielkie, hałaśliwe tłumy, jest raczej miło i spokojnie. Turyści odwiedzający miejscowość zazwyczaj preferują aktywny wypoczynek na stokach narciarskich i szlakach turystycznych, których tutaj niemało, znajdują się też tacy, którzy wolą położyć się na leżaku w balkonie pokoju hotelowego i podziwiać piękno, jakim urzeka niezwykły, górski krajobraz Beskidu Żywieckiego.

W niedalekiej okolicy Zwardonia leży niewielkie miasto Wisła, stanowiące jeden z głównych ośrodków górskich Beskidu Śląskiego, znajduje się tu kilka ciekawych atrakcji, jak wciąż czynny, zabytkowy wiadukt kolejowy czy również zabytkowa, wybudowana w 1933 roku skocznia narciarska, która obecnie po modernizacji jest znanym w całej Europie kompleksem sportowym. Skocznia ta jest sztucznie naśnieżana, co zapewnia możliwość jej użytkowania przez cały rok. Skocznie nazwano imieniem Adama Małysza w podzięce za zasługi mistrza dla miasta oraz całej Polski.

Zwardoń urzeka swym pięknem najbardziej wymagających turystów, ta piękna miejscowość to świetne miejsce na aktywne spędzenie swojego urlopu, blisko natury w ciszy i spokoju. Walory turystyczne sprawiają, że chce się zostać na dłużej, nie sposób wyjechać ze Zwardonia po jednym dniu wspinaczki górskiej, ze względu na to infrastruktura turystyczna jest dobrze rozwinięta i nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego obiektu noclegowego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>