Ciekawe wydarzenia równie ciekawej miejscowości: Gorlice

Gorlice są miastem, które bez problemu zlokalizujemy w województwie małopolskim na północnej granicy Beskidu Niskiego. Miejscowość ta jest średniej wielkości i liczy lekko ponad 28 tysięcy mieszkańców, a oferuje nam liczne atrakcje, w tym również te oplecione w bardzo ciekawe historie. Miejsce to to nie tylko architektura i historia, to także długa lista wydarzeń, którym bez wątpienia warto jest się przyjrzeć. Miasto zwane niegdyś „małym Gdańskiem” czy też „kolebką przemysłu naftowego” oprócz wielu bardzo ciekawych atrakcji ma do zaoferowania nam stosunkowo długą listę wydarzeń, w których będziemy mieli okazję wziąć udział.

Możemy wziąć tutaj udział w turniejach halowej piłki nożnej, piłki siatkowej czy też Grand Prix Gorlic w lidze pływackiej. Gorlice to także Mistrzostwa w Biegach Narciarskich, turnieje tenisa stołowego, Wielobój Gorlicki w Bilarda, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, koncerty walentynkowe, Międzynarodowe Wystawy Fotografii Artystycznej, a nawet Festiwale Teatrów Dzieci i Młodzieży. Przebywając tutaj, będziemy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w grze planszowej, jaką są szachy, odbywają się tutaj bowiem Międzynarodowe Mistrzostwa Gorlic w szachach szybkich. Miejsce to także różnego rodzaju pikniki rodzinne oraz biegi, które z pewnością zainteresują niejednego z nas, a także najmłodszych uczestników podróży.

Trudno zliczyć wszystkie wydarzenia, między innymi dlatego warto poświęcić mu nieco więcej niż jeden dzień. Możemy spędzić tutaj noc, zatrzymując się w jednym z bezpiecznych miejsc, które oferuje nam tutejsze zaplecze noclegowe. Gorlice to wille, pokoje gościnne i kilka innych, w których będziemy mogli się zatrzymać za stosunkowo niewielką cenę, co bez wątpienia jest dodatkowym atutem tej miejscowości.

Gorlice są miastem, które zasługują na naszą uwagę. Długa lista ciekawych miejsc, atrakcji i zabytków oplecionych w ciekawe historie, a także wcale nie krótsza lista tutejszych wydarzeń przyciągają i sprawiają, że każdy znajduje tutaj coś odpowiedniego dla siebie oraz swoich towarzyszy. Wszystko to w połączeniu z niedrogą bazą noclegową przyczynia się do tego, że miejscowość ta staje się jeszcze bardziej atrakcyjną. Czy warto tutaj przyjechać? Odpowiedź jest oczywista. Na koniec przypominamy, że ok. godzinę drogi od Gorlic leży Nowy Sącz, do odwiedzenia którego już was kiedyś zachęcaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>