Jastrzębia Góra – dobry kierunek na wakacje

Wakacje nad morzem czy w górach – oto jest pytanie. Jeszcze trudniej zdecydować się na miejscowość, w której chcemy spędzić swój urlop. Nad Bałtykiem znajdziemy wiele kurortów, oferujących ciekawe atrakcje i zachęcających turystów na różne sposoby. Jest jednak kilka kierunków, do których wcale nie trzeba nikogo przekonywać. To tradycyjnie Półwysep Helski, Gdańsk, Gdynia, Sopot, ale też bliska tych miejsc Jastrzębia Góra.

Jastrzębia Góra to nadmorska miejscowość w województwie pomorskim, tętniący życiem kurort. Co roku przyciąga do siebie tysiące turystów. Od półwyspu dzieli ją zaledwie dziesięć kilometrów, więc gdy zastanie nas brzydka pogoda podczas wypoczynku, śmiało możemy wskoczyć do samochodu i zwiedzić Jastarnię, Władysławowo, Juratę czy Hel. Wybierając to miejsce jako cel swojej podróży nie narażamy się na tak duże koszty, jak w przypadku na przykład Juraty i mamy zdecydowanie więcej przestrzeni niż w przypadku Helu.

Zakwaterowanie w Jastrzębiej Górze to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych za dobę, a w ofercie pensjonatów możemy znaleźć prawdziwe perełki. Oprócz rewelacyjnej cenowo bazy noclegowej, w tym miejscu możemy liczyć na prawdziwe wakacyjne szaleństwo, mnóstwo sportów wodnych, loty widokowe czy jazdę konną. Jastrzębia Góra z pewnością sprosta wymaganiom wszystkich wczasowiczów, oferując także nieco bardziej spokojne chwile w wąwozie Lisi Jar czy podczas zwiedzania zabytkowych budowli, znajdujących się w tej miejscowości. Dodatkowym atutem jest nabrzeże klifowe, które zapewnia niezapomniane widoki i możliwość zrobienia wspaniałych zdjęć.

To, gdzie zdecydujemy się wyjechać zależy tylko o nas, jednak czasem warto zaryzykować i wybrać miejsce mniej oblegane niż półwysep. Jastrzębia Góra to z całą pewnością kierunek godny polecenia, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, nikt tu nie będzie się nudził, o to nie musimy się martwić. Do domu wrócimy naładowani energią i gotowi do kolejnych monotonnych miesięcy, przeżytych w oczekiwaniu na następny wyjazd w te rejony. Kto raz odwiedził Jastrzębią Górę z całą pewnością zawita ponownie. Pamiętajmy tylko o odpowiednim przygotowaniu i wcześniejszej rezerwacji kwatery w dogodnym dla nas terminie. Jechanie „w ciemno”, w przypadku nadmorskich miejscowości nie jest najlepszym pomysłem, bowiem okazać się może, że nie ma już dla nas po prostu pokoju i jedynym rozwiązaniem pozostanie kemping, co nie każdemu może odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>