Kazimierz Dolny na lato i nie tylko

Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko, które leży w województwie lubelskim, niecałe sto pięćdziesiąt kilometrów od Warszawy. Każdego roku, kiedy tylko zaczyna się wiosna, do tego miasta przyjeżdżają turyści po to, by napawać się ludowym klimatem tego miejsca. Spotkać tu można niezmiernie dużo ludzi, którzy związani są ze światem sztuki w szerokim rozumieniu tego słowa. W mieście odbywają się liczne festiwale oraz koncerty. Do najważniejszych z nich zaliczyć należy Festiwal Filmów i Sztuki Dwa Brzegi, kiedy to spotkać tu można prawdziwe gwiazdy. Miasteczko jest niezwykle popularne od wielu dziesiątek lat. Swoją sławę zyskało zarówno historii, jak też i położeniu. Jest bowiem usytuowane nad błękitną wstęgą Wisły. W sezonie odbywają się tu rejsy pasażerskie, podczas których podziwiać można urodę tego miejsca. Znakomicie wówczas i niezwykle urokliwie prezentują się krajobrazy, gdzie spośród pięknej zieleni widać czerwone dachy domów.

Aby w pełni zobaczyć obraz miasta, koniecznie trzeba wejść na Górę Trzech Krzyży, skąd dokładnie widać piękną architekturę. To właśnie ona powoduje, że Kazimierz Dolny jest wybierany jako miejsce zamieszkania przez wybitne osobistości z dziedziny filmu, muzyki, malarstwa. W Kazimierzu wybudował dom Romuald Lipko – wybitny kompozytor ogólnopolskiej sławy. Jego posiadłość można obejrzeć jadąc do Mięćmierza. To urocza wieś położona tuż za miastem. Zachwyca przyjezdnych swoją ciszą i uroczym położeniem nad brzegiem Wisły. Można tu na spędzić chwilę patrząc na malownicze mury Zamku w Janowcu, który znajduje się na drugim brzegu Wisły.

Baza noclegowa w Kazimierzu Dolnym to doprawdy ostatnie miejsce, które potrzebuje reklamy. Wiele klimatycznych miejsc noclegowych Kazimierza zostaje do pełnej dyspozycji turystów. Spora ilość osób przyjeżdża tu każdego roku już na Święto Wielkiej Nocy, kiedy to gościnnie witają turystów lokalne hotele i restauracje. Znakomicie czują się tu ludzie, którzy przyjeżdżają głownie ze stolicy po to, by zaczerpnąć rekreacji w tak zwanym – wielkim stylu. Kazimierz Dolny to niespełna dwie i pół godziny drogi od Warszawy, co sprawia, iż nigdy, nawet poza sezonem, życie tu nie umiera. Każdy, kto lubi malarstwo, dobrą kuchnię i artystyczny klimat znakomicie odnajdzie się w tym miejscu. Do spacerów zachęcają tajemnicze wąwozy, które pomagają utrzymać zdrową kondycję. Po takiej eskapadzie przyjemnie jest usiąść na Rynku i pozachwycać się malowniczym otoczeniem.

One comment

  1. olafW pisze:

    Miłe miasteczko. Dobre miejsce na tanie wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>