Kościoły w Częstochowie – najważniejsze obiekty

Częstochowa wszystkim znana jest głównie z cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, od lat na Jasną Górę wybierają się gromady pielgrzymów. To dzięki nim powstała baza noclegowa Częstochowy, która składa się z hoteli, pensjonatów, ośrodków i domów pielgrzyma. Jednak Częstochowa nie kończy się na Jasnej Górze, istnieje tu wiele innych przepięknych kościołów, które warto odwiedzić podczas naszej pielgrzymki do tego miejsca.

Najbardziej znany i najczęściej odwiedzany jest kompleks zabudowań klasztornych na Jasnej Górze, znajduje się tu sanktuarium oraz Klasztor Paulinów – cały zespół klasztorny powstał na przestrzeni pięciu wieków. Składa się on z Kaplicy Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, Wieży Jasnogórskiej, Arsenału, Skarbca, Bastionu św. Rocha, Sali Rycerskiej, Golgoty Jasnogórskiej, Muzeum 600-lecia Jasnej Góry. Wszystkie te miejsca koniecznie należy odwiedzić podczas wycieczki, czy pielgrzymki.

Jasna Góra to jeden z najważniejszych miejsc kultu maryjnego. Tuż obok znajdują się również dwa Parki Jasnogórskie – Park księdza Stanisława Staszica, w którym znajdziemy Pawilon Wystawowy Muzeum Częstochowskiego oraz Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Ciekawostką jest także włościańska zagroda, altana oraz Obserwatorium Astronomiczne. Park 3 maja założony został w 1938 roku, znajdują się tu korty tenisowe oraz miejsca gdzie można zagrać w szachy.

Niedaleko Jasnej Góry znajduje się kościół św. Barbary i św. Andrzeja, który wybudowany został w I połowie XVII wieku. Najstarszy kościół w Częstochowie pochodzi z XIV wieku i znajduje się na ulicy Krakowskiej. Tutaj znajduje się również jeden z największych kościołów w Polsce, a mianowicie jest to Archikatedra św. Rodziny, położony przy Placu Jana Pawła II, kościół mierzy 100 metrów długości. Wizytówką miasta jest Aleja Najświętszej Maryi Panny, najbardziej znana ulica w mieście, spacerując tam możemy podziwiać przepiękne kamienice.

Szukając noclegu na czas pobytu w Częstochowie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło "noclegi Częstochowa"- znajdzie mnóstwo propozycji miejsc, gdzie możemy się zatrzymać. Ceny pokoi są bardzo różne, przedział jest dość szeroki, dostosowany do przybywających tutaj gości. W zależności od naszych możliwości finansowych oraz potrzeb z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>