Na przywitanie Sorkwitom

Sorkwity są miejscowością położoną na Mazurach. To wymarzone miejsce na wypoczynek przede wszystkim dla osób, które lubią spędzać czas nad wodą, ponieważ w tej miejscowości nie brakuje jezior oraz rzek dających sporo różnych możliwości. To miejscowość, która z pewnością przypadnie do gustu osobom kochającym spędzać czas na łonie natury, choć nudzić się nie będą także turyści lubiący zwiedzanie ciekawych zabytków o długiej historii (np. na https://pl.wikipedia.org). Miejscem, które jest odwiedzane przez każdą osobę wypoczywającą w tej okolicy jest Pałac, który powstał w połowie XIX wieku. Ta wyjątkowo duża budowla została wybudowana przy użyciu czerwonej cegły, co sprawia, że jest wyjątkowo piękna. Niestety w czasie I wojny światowej uległ dość poważnym zniszczeniom, na szczęście w kilka lat później został odbudowany. Dzisiaj w tym imponującym budynku mieści się hotel, znajduje się tam także restauracja, zatem każdy ma możliwość przekonać się jak obecnie wygląda pałac.

Innym obiektem przyciągającym uwagę osób odwiedzających Sorkwity jest kościół. Pierwsze wzmianki na temat świątyni pochodzą jeszcze z XV wieku, z czasem budowla została znacznie przebudowana, dzięki czemu zyskała barokowy charakter. Zwiedzając świątynię warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zabytkowy ołtarz oraz kazalnicę, które pochodzą z XVII wieku. Oczywiście, większość osób przyjeżdżając na Mazury chce spędzić czas korzystając z wodnych atrakcji.

Dwa jeziora – przy pierwszym z nich – Jeziorze Gielądzkim – infrastruktura turystyczna nie jest zbyt rozwinięta, jednakże wędkarze mogą w nim łowić ryby. Drugie, jezioro Lampackie, jest bardziej przystosowane do korzystania przez turystów – wędkarze również tu mogą oddawać się swojemu hobby, dodatkowo nad wodą znajduje się sporo dzikich plaż, z których turyści chętnie korzystają. Warto również wspomnieć, że to właśnie na Jeziorze Lampackim zaczyna się słynny spływ kajakowy rzeką Krutynią. Każdy, kto chce przyjechać do Sorkwit musi pamiętać o tym, by wcześniej zarezerwować kwaterę w wybranym przez siebie miejscu – (np. na http://meteor-turystyka.pl). W miejscowości działają pensjonaty, domy gościnne, wille, wspomniany wcześniej hotel, a także ośrodki wczasowe usytuowane nad brzegiem jeziora. Aby znaleźć idealną kwaterę warto skorzystać z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>