Szeroka gama modeli szkła przeciwsłonecznego z obiektywami w różnych kolorach, do sprzedaży w Nowym Jorku.Podczas fotografowania przez soczewkę polaryzacyjną prezentowane są różne charakterystyki odbicia i zmienności naprężeń szkła.

Okulary do komputera – komfort widzenia

Kolor obiektywu może się różnić w zależności od stylu, mody i przeznaczenia, ale do ogólnego użytku, czerwony, szary, zielony lub brązowy są zalecane, aby uniknąć lub zminimalizować zniekształcenia kolorów, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem lub autobusem szkolnym. Kolor obiektywu jest też nie bez znaczenia w okularach do komputera. Więcej na ten temat okularów do komputera dowiesz się w  salonie Dobra Marka.

Soczewki szare i zielone są uważane za neutralne, ponieważ zachowują prawdziwe kolory.

Soczewki brązowe powodują pewne zniekształcenia kolorów, ale również zwiększają kontrast.

Soczewki turkusowe są dobre w warunkach średniego i wysokiego natężenia światła, ponieważ poprawiają kontrast, ale nie powodują znacznych zniekształceń kolorów.

Żółty jest „optymalny do definicji obiektu, ale tworzy ostre światło widzialne”; bursztyn „rzekomo sprawia, że odległe obiekty wydają się bardziej wyraziste, zwłaszcza w śniegu lub mgle”. Obiektywy te są popularne wśród narciarzy, myśliwych, żeglarzy i pilotów”.

Soczewki niebieskie lub fioletowe to głównie soczewki kosmetyczne.

Wraz z wprowadzeniem obliczeń biurowych, ergonomiści mogą zalecać lekko przyciemniane okulary do użytku operatorów wyświetlaczy, w celu zwiększenia kontrastu.

Podczas gdy niektóre niebieskie okulary przeciwsłoneczne blokujące (patrz powyżej) są produkowane jako zwykłe okulary przeciwsłoneczne do ekspozycji na jasne światło słoneczne, inne – zwłaszcza dla pacjentów z degeneracją plamki żółtej – nie blokują światła lub innych kolorów, aby dobrze funkcjonować w zwykłym świetle dziennym, a nawet przyćmione światło słoneczne.

Okulary do komputera dobry wybór

Okulary do komputera – większa wydajność pracy

Te ostatnie pozwalają na przejście wystarczającej ilości światła, aby można było kontynuować normalne czynności wieczorne, blokując jednocześnie światło, które zapobiega produkcji melatoniny hormonalnej. Do leczenia bezsenności zaleca się czasem przyciemniane niebieskie okulary, np. bursztynowe lub żółte, noszone w sztucznym oświetleniu po zmroku, w celu przywrócenia rytmu okołodobowego i leczenia zaburzeń opóźnionej fazy snu.

Niektóre modele mają spolaryzowane soczewki wykonane z polaryzowanej folii polaroidowej, które zmniejszają odblaski spowodowane światłem odbijanym od niemetalicznych powierzchni, takich jak woda (patrz kąt widzenia Brewstera, aby dowiedzieć się, jak to działa) oraz spolaryzowanym rozproszonym promieniowaniem niebieskim (świetlik). Może to być szczególnie przydatne podczas łowienia pod powierzchnią wody.

Na soczewkę można nanieść lustrzaną powłokę. Lustrzana powłoka odbija część światła w momencie uderzenia w obiektyw, dzięki czemu nie jest ono przenoszone przez obiektyw, co sprawia, że jest ono przydatne w jasnych warunkach, ale niekoniecznie odbija promieniowanie UV. Powłoki lustrzane mogą być wykonane przez producenta w dowolnym kolorze dla celów stylistycznych i modowych. Kolor lustrzanej powierzchni nie ma znaczenia dla koloru obiektywu.