Sarbinowo – nuda się nie uda

Są ludzie, którym wakacje kojarzą się wyłącznie z koniecznością ponoszenia dodatkowych wydatków – zwłaszcza jeśli rodzina jest wielodzietna i stara się, by dzieci miały możliwość skorzystania z wakacyjnego wyjazdu. Są też ludzie, którym wakacje będą kojarzyć się z marnowaniem czasu. Niestety czasami bywa tak, że wymarzone wakacje stają się katastrofą jeśli wcześniej nie sprawdzimy pod względem atrakcji miejsca, w którym zamierzamy spędzić czas.

Z pewnością miejscem, gdzie absolutnie nie można narzekać na nudę jest mała nadmorska miejscowość Sarbinowo. Oferuje ona szeroko rozwiniętą bazę noclegową (zobacz tutaj – meteor-turystyka.pl), ale także wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Sarbinowo i jego okolice to idealne miejsce dla osób lubiących jazdę na rowerze. Bez problemu można za pomocą tego środka transportu zwiedzić okoliczne miejscowości, w których znajduje się wiele ciekawych miejsc. Jedną z nich jest Dobrzyca. Znajdują się tu Ogrody Hortulus założone w 1992 roku. Ogrody są podzielone tematyczne, a ich piękno zachwyci każdego miłośnika przyrody. Bliskim miejscem znajdującym się jedynie 6 kilometrów od Sarbinowa są Gąski. Tu warta uwagi jest latarnia morska wybudowana pod koniec XIX wieku. Nie można pominąć atrakcji jakie czekają na nas w samym Sarbinowie. Uwagę przyciąga promenada wybudowana w 1910 roku, by uniemożliwić morskim falom wdzierania się wgłąb lądu. Promenada rozdziela plażę od okolicznych kawiarenek i ogródków gastronomicznych. Zwiedzając dalej nie można pominąć zabytkowego kościoła wybudowanego w 1856 roku. Perełką architektury w Sarbinowie jest także Ryglowa Chata. Jest to najstarszy istniejący do dziś dom rybacki.

Sprawdzone miejsca na wakacje, które mają do zaoferowania przyjezdnym szereg atrakcji są skarbami naszego kraju. Nie można narzekać na nudę, gdy nadmorskie miejscowości oprócz morza są cenne pod względem zabytków architektury i innych przyciągających uwagę obiektów.

One comment

  1. boniek pisze:

    Jak najbardziej te ogrody trzeba zobaczyć! polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>