Unieście – wypoczynek i ciekawe atrakcje

Ciekawe miejsca do zwiedzania oraz możliwość niczym niezmąconego wypoczynku to główne kryteria pod czas wyboru idealnego celu na wakacje. Jeżeli ktoś wybiera się nad morze, z pewnością zainteresuje go Unieście, ciekawie położone nad morzem oraz jeziorem Jamno, niedaleko Mielna. Ta niewielka miejscowość przyciąga przede wszystkim tym, iż można tutaj wypocząć w spokoju i cieszyć się niespotykanym mikroklimatem. Zainteresowanie wśród turystów powoduje, że baza noclegowa (Unieście – rejestr noclegów) bardzo szybko się rozwija. To dobra wiadomość dla zainteresowanych wypoczynkiem tutaj, ponieważ bez problemu mogą znaleźć dla siebie odpowiednie noclegi.

Największą atrakcją tego miejsca na pewno jest morze i plaża, zapewniająca wypoczynek dla dużej ilości osób, ze względu na to, że jest dość szeroka. Opalania i kąpiele w wodzie pod okiem ratowników to te urozmaicenia, z których korzysta się najczęściej. Jednakże, jeżeli ktoś woli nieco bardziej aktywnie spędzić czas, bez problemu może tutaj oddać się przyjemności uprawiania sportów morskich, na miejscu jest możliwość wypożyczenia niezbędnego do tego sprzętu.

Takie same rozrywki można znaleźć nad jeziorem Jamno, które łączy się z morzem kanałem Jamneńskim. Koryto ma idealne warunki pogodowe do żeglugi, jak również do uprawiania innych dziedzin. Nie sposób nie zwrócić uwagi na znajdujący się tutaj hangar z czerwonej cegły. Budynek postawiono w czasie II wojny światowej, służył jako baza dla wodnosamolotów. Można jeszcze dostrzec szeroki pas, który sprzyjał do ich wodowania.

Będąc w Unieściu koniecznie trzeba wybrać się na spacer po okolicy. Piękna przyroda sprawia, że są one niewątpliwą przyjemnością, a duża ilość szlaków turystycznych znacznie ułatwia zwiedzanie. Korzystając z nich można dotrzeć do wielu okolicznych miejscowości, gdzie także można liczyć nie tylko na interesujące miejsca do oglądania, ale także na ciekawe imprezy, których w sezonie letnim nie brakuje. Tak samo rowerzyści znajdą dla siebie odpowiednie trasy, jest ich bowiem tutaj bardzo wiele. Kościół p. w. Matki Bożej Gwiazdy Morza i znajdująca się w nim figurka Maryi tronującej, stylizowana na tą, która znajduje się w klasztorze Montserrat to jedne z ciekawszych punktów turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>